Kamu Hizmet Envanteri
05 Nisan 2022

Kalite Hizmet Envanteri


28 Ağustos 2009 tarih ve (2009/50) sayılı Bürokrasinin Azaltılması ve İdari Basitleştirme hakkında genelge ve ekleri yayınlanmıştır. 

Başbakanlık tarafından, vatandaşlar ve işletmeler üzerindeki idarî yüklerin (izin almak, form doldurmak, bilgi, belge, rapor vermek gibi) ve kırtasiyeciliğin önlenmesi amacıyla, “bürokrasinin azaltılması ve işlemlerin basitleştirilmesi” çalışmaları yürütülmektedir. 

Bu çalışmada, bir kamu kurumu tarafından verilen belgenin veya elde edilen bilginin diğer kamu kurumları tarafından ayrıca istenmemesi, bu bilgi ve belgelerin bütün kamu kurumları arasında paylaşılması ve bu paylaşımın internet aracılığı ile sunulması hedeflenmektedir.

Bürokrasinin Azaltılması Projesi ile "Bürokrasinin azaltılması ve idari basitleştirme çalışması ile kamu hizmetlerinin hizmet alanlara en yakın birimlerde verilmesi, işlemlerin ilk başvuru yapılan yerde tamamlanması, usullerin sadeleştirilmesi, bürokratik kademelerin azaltılması, gereksiz bilgi ve belge istenmesinin önüne geçilmesi" hedefleniyor.

Akşehir Devlet Hastanesince yürütülen hizmetlere ait bürokrasinin azaltılması ve idari basitleştirme kapsamında yapılan çalışmalar ekteki dosyalarda mevcuttur.


 İLGİLİ YÖNETMELİĞİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 AKŞEHİR DEV HAST. İLÇE KAMU HİZMET STANDARTLARI

 AKŞEHİR DEV HAST. YÖNETMELİK UYGULAMA TAKİP TABLOSU